נגישות

/שלב ג – הכשרה מקצועית מתקדמת על חשבון הפז"מ

שלב ג – הכשרה מקצועית מתקדמת על חשבון הפז"מ

הכשרה מקצועית מתקדמת על חשבון הפז"מ

תקופת ההכשרה המקצועית הינה הדובדבן שבקצפת התכנית. לחלק זה במכינה מגיעים רק מי שהצליח לסיים בהצלחה את שני השלבים הקודמים. תקופת זו היא פרק זמן בו החניכים משקיעים את מירב זמנם בלימודים והתנסויות מקצועיות בעיבוד שבבי. בסוף תקופה זו מקבלים החיילים "תעודת שלב ב" בעיבוד שבבי ממשרד הכלכלה ומשתחררים מהצבא.

בנוסף עוברים החיילים הכשרות והרצאות נוספות כהכנה לאזרחות על מנת שכבוגרי התכנית יצאו עם ארגז כלים משמעותי לחיים.

הכשרה מקצועית

הקורס עצמו נמשך כ- 8 חודשים על חשבון פרק הזמן הצבאי, במהלך ההכשרה החניכים לומדים 5 ימים בשבוע עם מורים מקצועיים במגוון תחומים: מתמטיקה, אנגלית מעשית, שרטוט, תורת המקצוע, סדנא מעשית, סיב"מ ותיב"ם ועוד.
לקראת אמצע הקורס צריכים החניכים להעמיד פרויקט גמר המשלב את כל החומר הנלמד, ובסופו הם נבחנים על ידי משרד הכלכלה ומקבלים רישיון לעסוק בתחום העיבוד שבבי.

הכנה לאזרחות

במקביל לקורס המקצועי התוכנית משקיעה משאבים רבים על מנת שכל חניך ייצא מוכן עד כמה שאפשר לחיי האזרחות, ועל כן יש מספר מסלולים מקבילים בהן החניך לומד וצובר ניסיון:

 • ארגז כלים לאזרחות- במהלך הקורס החניכים עוברים 2 סדרות של הרצאות :
  סדרת אזרחות – בה החיילים יעברו הרצאות על נושאים אזרחיים כגון: דמוקרטיה, מיצוי זכויות, ניהול סכסוכים בערכאות משפטיות ועוד.
  סדרת כלכלת בית – בה יעברו החיילים הרצאות בנושאים כלכלים כגון ביטוחים, תלוש שכר, פנסיה , ריביות, צרכנות ועוד
 • סדנאות הכנה :
  סדנת תקשורת – התמודדות עם גופיים רשמיים, שפת גוף ועוד
  סדנת מומנטום – סדנת הכנה לאזרחות לחייל המשוחרר
 • ליווי אישי – מנטורים:
  כל חייל שיבחר בכך יקבל חונך שיהווה עבורו יועץ או מדריך שילווה אותו לאורך השלב האחרון של התוכנית וכן גם לאחר סיומה, בשלבי ההשמה ובזמן הצעדים הראשונים באזרחות
 • מגורים – במהלך פרק ההכשרה החניכים גרים באופן עצמאי במגורים בישוב לבון, כחלק מתפישת העולם, המכינה את החניכים לאזרחות, החניכים מנהלים את משק הבית באופן עצמאי החל מהזמנת קניות וניהול תקציב קבוצתי.

בניית אתרים, קידום אתרים, טכנאי מחשבים בקריות - רן מחשבים