נגישות

/אודותינו

אודותינו

החזון

מטרת תכנית "צור שלם" היא לבנות את עתידם של הנערים הלוקחים חלק בתוכנית, לטפח את כישרונותיהם האישיים, לחזק את תחושת הביטחון העצמי שלהם,  ולקדם יחד עימם אפשרויות התפתחות מגוונות בדרך להשתלבות מוצלחת בחברה הישראלית. כל זה  מתוך מטרה לתמוך בהם להיות אנשים תורמים לעצמם ולסביבתם.

המכינה מקדמת מטרות אלו על ידי:

  • הכשרת  החניכים לשירות קרבי, וליווי החניכים במהלך השירות.
  • הסמכת החניכים כבעלי מקצוע  נחוץ ומתגמל וליוויים עם תום השירות בתהליך ההשמה המקצועית
  • הענקת תוכנית  חווייתית מעשירה תרבותית ומרחיבת אופקים

סטף ורטהימר וגני התעשייה

במסגרת מיזם גני התעשייה, שאותו ייסד התעשיין סטף ורטהימר, הוקמו בישראל שישה גני תעשייה: בגליל – גני התעשייה תפן, תל-חי, לבון, דלתון ונצרת. ובנגב – גן התעשייה עומר.

גני התעשייה כמקור משיכה לתעשייה יצרנית

גני התעשייה הוקמו במטרה ליצור סביבה תומכת ואיכותית, שבה אפשר יהיה לקדם התפתחות של פעילות כלכלית שפניה לייצוא.

גני התעשייה הצליחו, בצורה יוצאת דופן, למשוך אל אזורי הפיתוח הפריפריאליים תעשיות יצרניות וכוח אדם איכותי, וכן לתמוך בפיתוח תעשיות הייצוא של ישראל.

בשטחי גני התעשייה הוקמו מוזיאונים פתוחים, התורמים ליצירת סביבה ייחודית, המשלבת בתוכה אסתטיקה ושירותים עסקיים ברמה גבוהה עם פעילות אמנותית, תרבותית וחינוכית ברמה בינלאומית.
גני התעשייה נוצרו כחלק מתפיסה הוליסטית של התפתחות כלכלית על פי מודל תפן.  המודל מבוסס על סינרגיה בין גורמי פיתוח משלימים: תעשיית יצוא מתקדמת, חינוך והכשרה טכנולוגית, העשרה תרבותית, רמת חיים גבוהה לעובדים ומשפחותיהם ודו-קיום בשלום.

סטף ורטהימר steff-verthimer-2_c

סטף ורטהימר הוא תעשיין, מייסד "ישקר" וגני התעשייה בגליל ובנגב. הוא חתן פרס ישראל וכיהן כחבר בכנסת ישראל.

סטף ורטהימר פועל במסגרות שונות לקידום כל תושבי הגליל: יהודים וערבים, דרוזים וצ'רקסים, כך שיעמדו באתגרי העידן הטכנולוגי המודרני, בתחומי היצור והיזמות ויהפכו את הגליל לסביבת מגורים אטרקטיבית, תרבותית וחברתית, הן עבורם, והן עבור התושבים, אשר יגיעו אליו מן המרכז.

בניית אתרים, קידום אתרים, טכנאי מחשבים בקריות - רן מחשבים